regał z płytami

Czego słuchać latem, jeśli nie da się już tego, co akurat gra?

Nagrania demo Rihanny wydane jeszcze w Saint Michael na Barbadosie, remiksy pierwszych przebojów Petera Gene’a Hernandeza zebrane w jednej antologii przez Bruno Marsa, albumy koncertowe Maroon 5 z czasów, kiedy chłopcy nazywali się jeszcze Jak głęboko jesteśmy w stanie dotrzeć w naszych poszukiwaniach muzycznych?

Muzyka rockowa zaczęła się przed Kings Of Leon. Jeśli więc pamiętacie Bad Company lub Traffic, słuchając tej listy będziecie wniebowzięci.

Jeśli zaś nie pamiętacie, albo po prostu lata sześćdziesiąte czy siedemdziesiąte w muzyce raczej Was nie interesowały, posłuchajcie tym bardziej, Oto blisko 12 godzin mniej znanych lub po prostu dzisiaj już zapomnianych nagrań, od których mi przynajmniej zawsze robiło się gorąco. Bo są po prostu piekielnie dobre, chociaż Mefisto występuje w nich rzadko.

 Jak to jest? Zarabiać na życie pisząc. Dla innych. Na zamówienie. Przez blisko dwadzieścia lat? Wszystko szło dobrze do momentu, kiedy frank był po dwa złote. Byłem nawet raz, czy dwa razy w Stanach. I za każdym razem, gdy wracałem myślałem sobie, już wystarczy. Pora przejść na emeryturę i wreszcie zrobić coś dla siebie. Poszedłem do fryzjera. I założyłem bloga. Dlatego, że pamiętam lata dziewięćdziesiąte i czasy, gdy do znajomych dzwoniło się z budki. Pamiętam też osiemdziesiąte, w których budek nie było. Była za to Madonna. Czy jest sens o tym wszystkim pisać? Cóż, to chyba bardzo dobre pytanie.


'Czego słuchać latem, jeśli nie da się już tego, co akurat gra?' masz 2 komentarzy

 1. 4 lipca 2017 @ 5:56 pm Piotr

  Ale Ci się pozmieniało. Gdzie Marcel Peres? Tallis Scholars? Jordi Savall? Gregorio Paniagua ze swoim zespołem?Barok latynoski? Albo choćby jakiś indie rock z Nowego Jorku, czy innego Tucson? 😉

  Reply

  • 5 lipca 2017 @ 7:46 am Misiek

   Savall z tego co słyszałem ma grać na bębnach w reaktywowanych po raz kolejny The Police. Wszyscy potrzebujemy kasy 🙂

   Reply


Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami?

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

copyright © misieknaantenie.pl